• DOLAR
  6,8189
  %0,11
 • EURO
  7,5537
  %0,08
 • ALTIN
  377,19
  %0,22
 • BIST
  105.360
  %0,39
Yüz Temizliği Nasıl Yapılır?

Yüz Temizliği Nasıl Yapılır?

Eski zamanlarda yüz temizliğinde sadece sabun kullanılıyorken, şimdi cilt tipine göre seçenekler değişmekte ve aslında sabunun da çok sağlıklı olmayıp, cildin Ph değerini değiştirdiğini okuyoruz. Peki yüzümüzü nasıl temizlemeliyiz?

Genel olarak baktığımızda; saçlarımızı mümkünse bir saç bandıyla toplamak gerekir; çünkü eğer cildimizde makyaj varsa, bu saç diplerine de fondötenin gittiğini gösterir ve temizleme sırasında saç bandı yardımıyla daha kesin bir temizleme işlemi yapılmış olur.

Öncelikle temizleme işlemine makyaj temizleme sularıyla başlayabilirsiniz. Pamuk yardımıyla temizledikten sonra, yüzünüzü suyla durulayıp asıl temizleme işine geçilebilir.

Sonraki adım ise, yüz temizliğinde dikkat edilecek noktaların belki de en önemlisi; ilk önce hangi, hangi cilt tipinde olduğunuzu bilmektir. Çünkü buna göre cildinizi jel ya da köpük formundaki yüz temizleme malzemeleriyle yıkayacaksınız.

Eğer yağlı bir cildiniz varsa, sıktığınızda köpük formunda olan yüz temizleme malzemelerini; eğer kuruysa da jel formundaki malzemeleri tercih etmelisiniz. Karma bir cildiniz varsa, jel olan malzemeleri kullanmanız daha doğru olacaktır.

Yüzünüze uyguladığınız malzemeyi dairesel hareketlerle uygulamalıyız ki yüzde kan dolaşımı gerçekleşebilsin ve aynı zamanda yüzünüzdeki kasları da harekete geçirerek canlandırma işlemini de gerçekleşmiş olsun.

Yıkama işlemi bittikten sonra, gözeneklerimiz açık olduğundan ilk 10 dakika içinde mutlaka tonik kullanılmalı. Bu sayede tonik daha derinlere işleyip, tıkanmayı engelleyecek ve içerisindeki onarıcı ve temizleyici maddelerin açık gözeneklerden kolayca nüfuz etmesini sağlayacaktır. Tonik kullanımı ise; aşağıdan yukarı yani çene kısmından şakaklara doğru, pamukla olmalı. Bu sayede cildinizi sarkmalara karşı da korumuş oluyorsunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM