Ana sayfa Genel Sağlık Hızlı ve Sağlıklı Kilo Verme

Hızlı ve Sağlıklı Kilo Verme

48
0
Hızlı ve Sağlıklı Kilo Verme
Hızlı ve Sağlıklı Kilo Verme

Hızlı ve Sağlıklı Kilo Verme

Sevdiğiniz kıyafetleri giyerken zorlanıyor musunuz? Aynada kendinizi beğenmiyor musunuz? Kemere bir delik daha açmaktan sıkılmadınız mı? Bu gün hızlı kilo verme metotlarını inceleyeceğiz. Fazla kilolar sosyal yaşamımızı büyük ölçüde olumsuz etkiliyor. Günün her anında teknolojinin de ilerlemesiyle yürüme mesafesi ile gideceğimiz yerlere taşıtlarla gidiyoruz. Apartmanlarda asansörleri kullanıyoruz. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum amacımız hızlı kilo vermek değil. Biz hızlı ve sağlıklı kilo vermeyi amaçlıyoruz. Sağlıklı kilo verme ve bu durumun korunması oldukça zor gibi görünse de size birazdan bahsedeceğim yöntemlerle sizde emin adımlarla düzenli kilo vereceksiniz.

Sağlıklı kilo verme

Hızlı ve Sağlıklı Kilo Verme
Hızlı ve Sağlıklı Kilo Verme

Öncelikle bu durumun ciddi bir konu olduğunun altını çizmek isterim. Yani bu demek oluyor ki çeşitli kaynaklardan ve arkadaş tavsiyelerini kulak arkası etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Kesinlikle uzman bir doktordan diyet programı almanızı öneririm. Her insanın metabolizması farklı çalışır. Buda demek oluyor ki diyet ve beslenme programı kişiye özel olmalıdır. Kişinin boyu ve şuan sahip olduğu kilosundan ziyade vücuttaki değerlerinizi ölçmek için belirli tahliller uygulanmaktadır. Uygulanan tahliller neticesinde önemli bi rahatsızlığınız yoksa uzman doktor size gerekli diyet programını verecektir.

Kilo vermek için yapılması gerekenler

Beslenme hayatımızda büyük rol oynar. Her sabah tüketilen yumurta gün içerisinde kilo kaybetmenizi sağlarken içerisindeki besinler size gerekli enerjiyi sağlayacaktır. Gün içerisinde uzmanlar yaklaşık 2,5 litre ve 3 litre su tüketmeniz gerektiğini söylüyor. Bolca su tüketimi kolayca kilo vermenize yardımcı olacaktır. Metabolizmayı hızlandıran su kalori yakmanızı sağlar. Yemekten 30 – 45 dakika önce içilmesi gerekir.

Asitli içeceklerden ve hazır gıdalardan kaçının. Onun yerine elle sıkılmış meyve suları veya ayran tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Çok meyve yemek kilo aldırmaz demeyin. Meyvenin içerisinde bulunan maddelerde aşırı tüketildiği takdirde kilo almanıza neden olabilir. Az az ve sık sık yemeye çalışın. Çok düşük kalorili besinlerle beslenmeyiniz. Biz vücudun kullanacağı kadar kalori almayı hedefliyoruz ve alınan fazla kalorilerin önüne geçmeyi amaç edinmeliyiz. Düşük kalorilerle beslenildiği zaman vücut direncimiz düşer.

Halsizlik ve bitkinlik olmasından ziyade hasta olmanız muhtemeldir. Spor ve aktivitelerin arttırılması da kilo vermek için önemli bir faktördür. Günlük rutin yürüyüşler yapın. İlgilendiğiniz veya yönelmek istediğiniz bir spor seçip her gün belirli saatler içerisinde uygulayın. Uyku düzeninize dikkat edin. Uyku düzeninin bozulması gece geç saatlerde yemek yeme alışkanlığına yol açar. Buda kilo almanıza sebep olur.

Ulaşmak istediğiniz kiloyu önceden belirleyin. Her gün tartılmaktan vazgeçin. Çünkü bu büyük bir hayal kırıklığına yol açabilir. Sağlıklı beslenerek ve düzenli spor yaparak ortalama maksimum 5 – 6 kilo verebilirsiniz. Günden güne değişmediğini gördüğünüz kilolar sizin morelinizi bozabilir. Şekerli gıdalardan uzak durunuz. Şeker yağ yakmanızı zorlaştırır. Balık tüketmeyi ihmal etmeyiniz. Balık mükemmel bir protein kaynağıdır. Lifli yiyecekler tokluk hissini gün içerisinde uzun zaman korumanızı sağlar. Elinizden geldiğince lifli yiyecekler tüketmeyi ihmal etmeyiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here