Ana sayfa Sağlık Ürünleri Hasta Yatağı İle Evde Bakım

Hasta Yatağı İle Evde Bakım

27
0

Hasta Yatağı İle Evde Bakım

 

Türkiye genelin de ve dünya üzerin de artan kişi sayısı ile birlikte sağlık sorunları da artmakta olduğu gibi hasta yatağı kullanımı da çoğalmaktadır. Artan ülke sayısı ile hastaneler bazen yetersiz kalıp diğer sağlık merkezlerine hatta hastaya ev de bakım yapmakta bu durumların için de yer almaktadır. Hastaneler de yatarak tedavi görmek isteyen insanlar için bir diğer yöntem olarak ta evde bakım hizmeti sunulmaktadır. Bilgi sahibi insanlar hastaları için evlerin de özel bir hasta odası yaratmaktadır. Bu hasta odası için de gerekli bütün sağlık malzemeleri ve hasta yatağı bulunmaktadır. Hasta kişi yatarak tedavi olacağı için yatak mutlaka özel olmalı ve hareket edebilme gibi diğer yataklardan farklı olmak zorundadır. Hasta için eve özel hemşire ya da doktor çağırılıp hastanın tedavisine başlanmaktadır. Bu hizmet ise sağlık bakanlığı tarafından taktir edilse de bazen hastanede ki tedaviler gibi düzgün olmamaktadır.

Bakım İçin Hasta Yatağı

Evlerin de fizyoterapist eşliğin de fizik tedavisi görecek kişiler için de son derece yararlı olan yatakları özelliklerini kullanarak hem doktor hem de hasta rahat bir tedavi uygulaması yapacaklar. Hastaların ev de bakılmaları için durumların ve bakımların özel olmaları gerekmektedir ve devalı doktor ya da hemşire gözetimin de olmak zorundadır. Sağlık sorunu yaşayan vücut olarak bütün bir şekil de felç geçirmiş insanların ihtiyaçları olan düzgün bir bakım süreci ve rahat edecekleri hasta yatağıdır. Ev de bakım için hasta odasın da belirli düzenlemeler yapılmaktadır. Ekstra hijyen, gereksiz eşyaların odadan dışarı çıkarılması ve odaya doktor ve bakıcı haricin de girilmemesidir. En büyük avantaj ise eğer mümkün ise bakıcı hemşirenin sizin ile yatıya kalmasıdır. Bu sayede hastaya 7 / 24 gözlem yapmış olacaktır.

Hastaya bakacak olan yardımcı kişi böylece hem de yatak yaralarının oluşmasına önlem alabilir. Hemşirenin bilgisi ve becerisi ile uzun süre yatacak olan kişiler de bile yatak yarası oluşmayabilir. Belirli aralıklar ile sırtı hasta karyolası üzerin de havalandırılan hasta kişi daha iyi şartlar da bakılacaktır. Eğer böyle bir imkanınız yok ise belirli saatler de eve gelen yetkili kişiden hasta için neler yapılacağını öğrenip sizler uygulama yapabilirsiniz.

 

Kaynak:Elit Sağlık Ürünleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here