Ana sayfa Genel Sağlık Bo Diyeti İle Kilo Vermek İster Misiniz?

Bo Diyeti İle Kilo Vermek İster Misiniz?

38
0

Bo Diyeti ile Kilo Vermek İster Misiniz?

Bo diyeti ya da Bo Diyet Çorbası ile kilo vermek mümkün müdür? Obezite hastaları ve fazla kiloları olan insanların, potansiyel kalp damar hastalıkları hastaları olduğu bir gerçek.  Bu açıdan kilo vermek isteyenler çareler arıyor. Bo diyeti son zamanlarda çok sık dile getirilen bir diyet programı oldu.

Dr Bo adındaki bir bilim insanının ortaya attığı bu diyetin aslı nedir? Tüm diyetlerde olduğu gibi, veya Bo diyeti de az kalori ile doyurma fikri temeline dayanıyor. Sadece Bo diyeti çorbası 54-55 Kcal enerji barındıran bir çorba ile öğle yemeğinizi geçiştirmeyi adet edinirseniz, Bo diyet çorbası ile haftada 2 Kg vermeniz imkansız değil. Pekiyi ama nasıl dediğinizi duyar gibiyiz.

Çok basitçe anlatalım; Bo çorba diyeti az kalori almanızı sağlıyor, çorba sizi doymuş hissettiriyor. Böylece vücut, elde bir şey olmayınca avuca yöneliyor. İçeriye yönelip daha önce dar günler için depoladığı yağları ATP Adenozin- Tri Fosfat formuna çevirip enerji ihtiyacını karşılıyor. Bu çorba internet sitelerinde 30 adet paket olarak satılıyor ve her paket bir öğün çorba olarak hazırlanabiliyor.

Bo Diyet Çorbası Hazırlama

Sıradan aldığınız çorbalar gibi hazırlayabiliyorsunuz. Bir kase kaynar suya bir poşeti açıp boşaltıyorsunuz ve karıştırmaya başlıyorsunuz. Çorba homojen hal alınca içmeye başlıyorsunuz. Çorba ile beraber ekmek filan almıyorsunuz. Sadece çorba ile yetiniyorsunuz. Zaten aktif biri iseniz günde 3.000 Kcal besin almanız gerekiyor.

Siz ise sadece 54 Kcal kalori ile öğünü atlamış oluyorsunuz. Günün geri kalan 2 öğününüze de 2.000 Kcal besin alırsanız, açıkta kalan 500 Kcal enerjiyi, vücut yağ harcayarak elde edecektir. Sürekli oturan biri iseniz ve masa başı hareketsiz bir işiniz varsa, günde 2.500 Kcal size yetecektir.

O halde kalan diğer 2 öğünde siz yine 500 Kcal eksik alacaksınız.  Özetle bu çorbayı kaynar suya atmak ve karıştırmak Bo diyet çorbası hazırlamak için yeterli.

Bo Diyet Çorbası İçeriği

Bu çorbada kurutulmuş sebzeler, biberler  ve hatta peynir altı suyu tozu dahi bulunuyor. Amaç az kalori almanız ama, bu kalorileri alırken vitamin – protein- mineral ihtiyacınızı da eksik bırakmamaktır. Çorba hazırlanırken, kilo verme sürecinde, kalorisiz kalacağınız için bu eksikliğin giderilmesi sağlanmış.

Herkes Bo Diyeti Çorbası İçebilir Mi?

Hayır, hastalar, hamile kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve günde 2.500-3.000 Kilo kalori alması zorunlu olan insanlar bu çorbayı içmemelidir. Sadece sağlığı yerinde olan ama fazla kiloları olanlar bu çorbayı 1 ay deneyebilir ve 7-8 Kg verebilirler. Bu diyeti 2 ay uzatarak 14-16 Kg vermek mümkün mü? Uzatmaya ve sağlığı çok zorlamaya gerek yok değerli okurlar. Yediklerimizi kan kemik ve ete dönüştüren harika bir biyolojik makine olan beden makinemizi çok zorlamayalım.

Bo Diyet Çorbası Fiyatı

Bu çorba her gün için bir paket olmak üzere 30 paket formunda satılıyor. Yetkili sitelerden alabilirsiniz fiyatı ise 185 TL olarak belirlenmiş. Ancak doktorunuza danışmadan almamanızı öneriyoruz. Sağlık sonuçta her şeyden daha önceliklidir.

Facebook sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın! Sağlık Dükkanı Facebook

Kaynak: Bilgizade.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here